Klub orientačních sportů

Kontakt

KOS Jesenice, Milan Bílý, Křižíkova 350, 270 33 Jesenice

Počátky a činnost klubu

Tento sportovní klub se aktivně účastní celé řady orientačních závodů, a to nejen v Čechách, ale i na Moravě. Klub byl založen na sklonku roku 2003  a hned v březnu následujícího roku (27. - 28. 3. 2004) se pět jeho členů zúčastnilo orientačního běhu v Sokolově.

Během prvního roku působení se klub zúčastnil celkem 34 závodů v orientačních bězích jak na oblastní úrovni, tak i na závodech Českého poháru. Mezi nimi bylo i 8 závodů MTBO (Mountain bike orienteerink – orientační závody na horských kolech). Dále se klub účastnil několika závodů na  horských kolech (Nova Author cup, Jesenický Surovec, Krušnohorský marathon).

Nejvzdálenějším závodem byl Pells MTBO v Protivanově u Prostějova. Nejlepší umístění pro  klub získal Milan Bílý na MČR v MTBO v Novém Boru dne 28. 8. 2004, a to 1. místo v kategorii H21A. V celé sezóně bylo i několik dalších vybojovaných medailových úspěchů,  za nimiž jsou i jména dalších členů KOS Jesenice: Kateřina Bílá, Soňa Bidrmanová a Veronika Balounová.

Zástupci klubu pořádají i několik sportovních akcí, jako jsou: Jesenický Labyrint, YESMAN, závody Českého poháru MTBO apod.

Tréninky

Bližší informace najdete na webových stránkách klubu.